Muffinki z rabarbarem i truskawkami

Nie jestem pewna czy idealnym związkiem jest związek rabarbaru z truskawkami czy z jabłkami. Muszę chyba jeszcze posmakować obydwu wersji. Truskawki pachną słońcem, latem, wodą i wakacjami. Natomiast jabłuszka pachną ogniskiem, jesienią, żółtymi liśćmi i grzybowym lasem. I tu, i tu rabarbar wprowadza swoją kwaskowatą nutkę delikatnie, acz znacząco…

Składniki:
– 2 szklanki mąki pszennej
– 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
– 1 łyżeczka sody oczyszczonej
– 0,75 szklanki białego cukru
– 0,5 szklanki wiórek kokosowych
– 0,75 szklanki oleju
– 2 jajka
– 200 ml jogurtu naturalnego
– szklanka pokrojonych w ósemki (połowy ćwiartek) truskawek
– szklanka pokrojonego w 0,5 centymetrowe kawałki rabarbaru
– płatki migdałowe lub brązowy, ewentualnie biały, cukier do ozdoby

 

Muffinki2
Wykonanie:

W jednym naczyniu łączymy suche składniki, czyli mąkę, proszek do pieczenia, sodę i cukier. W drugim naczyniu łączymy mokre składniki, czyli olej, jaja i jogurt. Mokre składniki mieszamy dokładnie (może być mikserem), dodajemy wiórki kokosowe.

 

Do suchych składników dodajemy pokrojone owoce i delikatnie mieszamy. Suche składniki z owocami dodajemy do naczynia z mokrymi składnikami i delikatnie mieszamy, nie musi być dokładnie. W przypadku zbyt gęstego ciasta, można dolać odrobinę mleka.

 

Ciasto rozdzielamy na papilotki umieszczone w formie do muffinek. Ciasta wystarcza na 12 dużych muffinek. Wierzch każdej muffinki posypujemy płatkami migdałowymi lub brązowym cukrem. Pieczemy w temp. 180 stopni, do tzw suchego patyczka, czyli ok. 25 minut.

 

muffinki3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.